Pozvánka na přednášku: Vliv technologií na lidský mozek

Dovolujeme si vás pozvat na přednášku známého českého neurologa

MUDr. Martin Jan Stránský
Vliv technologií na lidský mozek

5.3.2019 od 17h v tělocvičně ZŠ Waldorfská

Přijďte si poslechnout vědecky podložené výsledky nejnovějších výzkumů vlivu nadužívání mobilních telefonů, počítačů a dalších moderních technologií na lidský mozek. Předané stručně a srozumitelně naším předním neurologem a současně i primářem na Yaleské univerzitě, MUDr. Martinem Janem Stránským.

Po skončení přednášky proběhne diskuse s autogramiádou knihy MUDr. Stránského.

Přednáška je určena především rodičům základní školy a široké veřejnosti .

Vstupenky na přednášku bude možné zakoupit od 10.2. v kanceláři školy a v předprodeji informačního centra Pardubice.

MUDr. Martin Jan Stránský, M.D, FACP

Martin Jan Stránský se narodil v roce 1956 v New Yorku do významné československé rodiny. Jeho otec Jan založil společně s Pavlem Tigridem československou sekci Rádia Svobodná Evropa, děda Jaroslav založil časopis Přítomnost, byl ministrem spravedlnosti (1945) a poté školství v letech 1946 až 1948, pradědeček Adolf založil Lidové noviny a byl prvním ministrem obchodu Československa.

Po získání dvou atestací v interním lékařství a neurologii začal MUDr. Stránský praktikovat neurologii a vyučovat na Yaleské univerzitě, kde je dodnes primářem. Po roce 1989 se „vrátil“ do vlasti, obnovil časopis Přítomnost, založil Polikliniku na Národní, program výměn vědců mezi Yaleskou a Karlovou univerzitou a Prague Selective, největší letní program pro studenty medicíny na světě. Vzhledem k jeho zkušenostem je poradcem ve zdravotnictví ministrům a organizacím po celém světě.  V roce 2014 založil kancelář Ombudsman pro zdraví, z. ú., a již dříve i nadační fondy pro podporu výuky v žurnalistice a občanských práv. Je iniciátorem a realizátorem pomníku Milady Horákové ve Sněmovní ulici v Praze. V 2019 vydal knihu Deník doktora z Mrnic, která zobrazuje tragikomické aspekty české společnosti.

Spolu s uvedenými aktivitami, které koordinuje jeho kolektiv, se MUDr. Stránský převážně věnuje neurologickým dopadům moderní technologie na lidský mozek a na lidskou budoucnost. Na toto téma přednáší v současnosti po celém světě.